Radiodyfuzja i udostępnianie infrastruktury

Radiodyfuzja i udostępnianie infrastruktury

Usługi dla nadawców i operatorów telekomunikacyjnych

Arkena jest operatorem telekomunikacyjnym mającym ponad dwudziestoletnie doświadczenie na polskim rynku. W naszych działaniach stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania i technologie. Jesteśmy między innymi jednym z dwóch operatorów w Polsce realizujących emisję sygnału radiowego w technologii DAB.

RADIODYFUZJA

Arkena świadczy usługę operatorską polegającą na naziemnym nadawaniu sygnału radiowego lub telewizyjnego nadawców posiadających odpowiednie uprawnienia przyznane przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. Wykorzystuje do tego celu niezbędne urządzenia i infrastrukturę obiektów nadawczych, w szczególności systemy antenowo-fiderowe z zestawami filtrów rozdzielczych, nadajniki, dodatkowe urządzenia współpracujące z nadajnikami oraz urządzenia umożliwiające dosył sygnału modulacyjnego ze studia do obiektu nadawczego drogą satelitarną, radioliniową lub po IP. Arkena odpowiada także za parametry świadczonej usługi (emisji) przed służbami Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Najważniejsze cechy:

  • Usługa obejmująca dosył sygnału modulacyjnego i naziemną transmisję
  • Obsługa sieci jednoczęstotliwościowych (SFN)
  • Zdalny monitoring sieci, nadzór i interwencje służb realizowane w trybie 24/7
  • Planowanie radiowe i dostosowywanie charakterystyk emisji do zadanych parametrów

UDOSTĘPNIANIE INFRASTRUKTURY

Arkena udostępnia elementy infrastruktury technicznej nadawcom oraz innym operatorom telekomunikacyjnym. Nadawcy, w celu emisji własnych programów, mogą korzystać ze stanowiących własność Arkeny systemów antenowo-fiderowych z zestawami filtrów rozdzielczych, pomieszczeń technicznych do kolokacji urządzeń, takich jak nadajniki czy urządzenia dosyłowe, oraz z zasilania energetycznego. Sprzęt nadawców może być też nadzorowany i utrzymywany przez Arkenę.

W przypadku operatorów telekomunikacyjnych infrastruktura obiektów Arkeny wykorzystywana jest na potrzeby instalacji stacji bazowych i węzłów radioliniowych. Arkena udostępnia miejsce na masztach pod konstrukcje podantenowe oraz miejsce w pomieszczeniach technicznych do montażu pozostałych urządzeń telekomunikacyjnych, umożliwia również zasilanie tych urządzeń.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Arkena sp. z o.o.

ul. Migdałowa 4
02-796 Warszawa

 


+48 22 645 16 80

NIP: 526 00 36 664
KRS: 00000 35232