Playout

Playout

Tworzenie linearnego kanału TV

Usługi playout Arkeny można dostosować do każdej platformy medialnej, od telewizji internetowej po kanały premium dużych nadawców. Jesteśmy w stanie zaprojektować i uruchomić usługi techniczne pod klucz, dopasowując je do specyficznych potrzeb klientów (regularna emisja, kanały tworzone pod kątem konkretnych wydarzeń, kanały tymczasowe, rezerwa emisji prowadzonych z innych centrów nadawczych, inne).

Platforma Arkeny w Polsce współpracuje z obsługiwaną również przez Arkenę największą platformą playout we Francji (emisja ponad 60 kanałów TV w trybie 24/7). Zapewniamy ciągłość usługi dzięki zaawansowanym systemom zabezpieczeń (monitoring, automatyczne wykrywanie incydentów i alarmy).

Nasze platformy zbudowane są w oparciu o bezpieczną architekturę mogącą zaoferować pełną redundancję (1+1) oraz funkcjonalności w pełni automatycznego przełączenia. Opcjonalnie platforma playout może łączyć się bezpośrednio z wybranymi stacjami czołowymi (Head-End) pracującymi linearnie lub mieć interfejs łączący ją z Cloud4Media Transform (nielinearną platformą do bezpośredniej publikacji w catch-up TV).

Najważniejsze cechy:

  • Beztaśmowy obieg materiałów
  • Połączenie z najważniejszymi systemami zarządzania zasobami multimedialnymi (Louise, MediaGeniX, Broadcast Master, Dalet Plus, ENPS, INEws, Octopus itd…)
  • System kontrolowany przez główne serwery playoutowe (Omneon, Nexio, K2)
  • 4/3 & 16/9, SD & HD (różne formaty dostępne dla pojedynczego kanału)
  • Dynamiczny branding (animacje 3D, „kolejny punkt programu”, obraz w obrazie, itd.)

Usługi powiązane

Dostosowanie sygnału do dystrybucji na wszelkie platformy internetowe

Narzędzia do przetwarzania plików przeznaczonych do emisji

CDN

CDN Arkeny to sieć serwerów rozmieszczonych w Europie w 23 centrach danych (PoPs). Jest w stanie obsłużyć ruch o bardzo dużym natężeniu, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość odbioru dla widzów.

CDN to optymalne rozwiązanie dopasowane do potrzeb branży audiowizualnej i zaprojektowane w celu publikacji treści na żywo i na żądanie na urządzeniach mających łączność z internetem. Doskonałe także dla klientów korporacyjnych, którzy potrzebują niezawodnej sieci dystrybucji dla swoich komunikatów przeznaczonych dla dużej liczby jednoczesnych W ramach CDN Arkena oferuje kompleksowy zestaw usług obejmujących ochronę treści, statystyki i inne

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Arkena sp. z o.o.

ul. Migdałowa 4
02-796 Warszawa

 


+48 22 645 16 80

NIP: 526 00 36 664
KRS: 00000 35232