Cloud4Media

Cloud4Media pełny tytuł

Przesył, przetwarzanie i zarządzanie plikami dla branży medialnej

Cloud4Media to rozwiązanie SaaS umożliwiające elektroniczny przesył plików video z zachowaniem niezbędnego poziomu bezpieczeństwa wymaganego przez przedsiębiorstwa z branży medialnej, ich przetwarzanie do odpowiednich formatów, zarządzanie plikami na potrzeby emisji oraz archiwizację.

Wybrane komponenty rozwiązania Cloud4Media mogą być wykorzystywane oddzielnie:

 

Cloud4Media Store

Prywatna chmura zarezerwowana wyłącznie dla profesjonalnych podmiotów działających na rynku mediów. C4M Store oferuje nieograniczoną powierzchnię dyskową do przechowywania zasobów (plików video) równolegle w dwóch bezpiecznych centrach danych. Zapewnia dostęp do treści z każdego miejsca w dowolnym czasie.

 

Cloud4Media Exchange

Bezpieczny i wydajny system zaprojektowany do transferu plików pomiędzy wytwórniami filmowymi, dystrybutorami, studiami postprodukcyjnymi i nadawcami. C4M Exchange ułatwia automatyzację procesów i łatwo się integruje z innymi systemami.

 

Cloud4Media Transform

Oferuje narzędzia do przetwarzania plików przeznaczonych do emisji. Pozwala na automatyzację procesów, takich jak kodowanie, transkodowanie czy przeformatowywanie. Dzięki C4M Transform możliwe jest wykonywanie prac postprodukcyjnych, w tym między innymi wstawianie podpisów, podstawowy montaż oraz branding, które pozwalają na optymalizację i skrócenie czasu realizacji zadań.

 

Cloud4Media Schedule

Oferuje aplikacje umożliwiające zarządzanie metadanymi i prawami do materiałów VOD od momentu ich pozyskania aż po publikację na różnych platformach i urządzeniach.

Najważniejsze cechy:

  • Wydajny system przesyłu plików (hardware i/lub software)
  • Archiwizacja w chmurze umożliwiająca dostęp do treści w trybie near-online i/lub cold storage
  • Efektywne narzędzia do transkodowania, śledzenia i kontrolowania treści
  • Wykorzystanie dedykowanych rozwiązań dla usług catch-up TV i VOD
  • Pomoc ekspertów technicznych dla potrzeb integracji usług webowych

Czy wiesz, że...

Platforma Cloud4Media Arkeny posłużyła do przesyłu wszystkich nielinearnych treści video Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej FIFA w czasie Mistrzostw Świata w Brazylii w 2014 r. To już drugie z rzędu Mistrzostwa, podczas których Arkena zapewniała obsługę techniczną lokalnej i międzynarodowej dystrybucji treści tej organizacji piłkarskiej.

Arkena zapewniła technologię, infrastrukturę sieciową oraz usługi umożliwiające szybkie i bezpieczne przesyłanie plików między 12 stadionami, na których odbywały się rozgrywki, studiem na plaży Copacabana, 25 hotelami, w których zatrzymały się drużyny oraz główną bazą Mistrzostw a Międzynarodowym Centrum Nadawczym FIFA w Rio de Janeiro. Z usług tych korzystało codziennie 41 zespołów zapewniających dziennikarską obsługę wydarzenia. Arkena przesyłała także treści FIFA oraz relacje poszczególnych stacji z Brazylii do ponad 40 nadawców na całym świecie.

Podczas rozgrywek przekazano ponad 300 000 gigabitów treści za pośrednictwem rozwiązania Cloud4Media Arkeny. Zawarto je w 35 000 plikach multimedialnych, dzięki którym każdy szczegół tego największego wydarzenia medialnego w historii można było pokazać na ekranach całego świata.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Arkena sp. z o.o.

ul. Migdałowa 4
02-796 Warszawa

 


+48 22 645 16 80

NIP: 526 00 36 664
KRS: 00000 35232